top of page

Ścisły Rezerwat

mglisty las

To właśnie ten fragment puszczy został uznany przez UNESCO za Obiekt Dziedzictwa Światowego. Ten dziś już wyjątkowy las jest reprezentatywny dla dawnej Europy, jaki porastał przed wiekami nasz kontynent zanim nie zmieniła tego cywilizacja.

Żebra Żubra 

żebra żubra

To znana ścieżka prowadząca przez nieco podmokłe tereny Puszczy Białowieskiej. Trasa liczy długość ok.4 km.oczątek kładki Żebra Żubra znajduje się zaledwie kilka kilometrów za Białowieżą w kierunku wsi Budy. 

Stacja Białowieża Pałac

stacja Białowieża Pałac

Zrewitalizowana stacja wzniesiona na przyjazd do Białowieży cara Mikołaja II, drewniana i misternie zdobiona. Obok założono Park Wiedzy i Zabawy oraz ogród angielski z Aleją Gwiazd Puszczy Białowieskiej. Polecamy dla dzieci!

Chatka Baby Jagi

chatka baby jagi Białowieża

Magiczne miejsce na skraju Puszczy Białowieskiej w miejscowości Orzeszkowo, w którym dzieci  mogą zwiedzić  słynną Chatkę Baby Jagi. Na miejscu bogata oferta animacyjnych gier i zabaw, połączona ze zwiedzaniem piernikowej chatki.

Muzeum Przyrodniczo-Leśne

muzeum Białowieżą

Siedzibą Muzeum Przyrodniczo-Leśnego Białowieskiego Parku Narodowego jest nowoczesny budynek, w którym w sposób innowacyjny i atrakcyjny prezentowane są zbiory przyrodnicze 
z dziedziny zoologii, botaniki, historycznego użytkowania Puszczy.

Miejsce Mocy

miejsce mocy puszcza Białowieżą

Ścieżka przyrodnicza, której nazwa oznacza obszar o pozytywnym promieniowaniu.Jedna z puszczańskich legend mówi o miejscu tajemnym, w którym zbierali się wtajemniczeni, by wykorzystując moc własną i kamieni specjalnie ułożonych w krąg odganiać złe moce i wszelkich wrogów. 

Leśna kolejka wąskotorowa 

Topiło kolejka leśna

Leśna kolejka na trasie Hajnówka-Topiło 11km. Na końcu trasy turyści mogą zorganizować sobie piknik w urokliwym miejscu nad stawem, a podczas przejazdu robić zdjęcia i podziwiać uroki Puszczy. Cała wyprawa zajmuje około 3 godz.

Park Wodny w Hajnówce

park wodny Hajnówka

Kompleks basenowy ze zjeżdżalniami dla dzieci i rodziców w nieodległej Hajnówce.

Rezerwat Pokazowy Żubrów

58F5A321-6E37-4C33-8C53-F743157290E5.jpe

W rezerwacie, w warunkach zbliżonych do naturalnych, można podziwiać żubry, koniki polskie typu tarpanie, jelenie, łosie, sarny, dziki, wilki czy rysia.

Królewskie Dęby

królewskie dęby Białowieża

Szlak Dębów Królewskich i Książąt Litewskich to ścieżka edukacyjna o długości około 500 m. Szlak wiedzie wśród kilkudziesięciu pięknych, wiekowych dębów.

Drezyny

drezyny Białowieża

Drezyny ręczne to lekkie pojazdy szynowe napędzane siłą mięśni przez  pasażerów. Najkrótsza trasa do przystanku Białowieża Pałac to 4 km (tam i z powrotem). Inne dostępne trasy: do Grudek (7 km, ok. 60 min w obie strony), do Miejsca Mocy (14 km, ok. 2 h), do Czerlonki (22 km, ok. 3,5 h )

Park Pałacowy

uid_c5971acde28c9878c0b7151d4306028f1570

Park w Białowieży zaprojektowany w stylu angielskim, jako integralna część prywatnej rezydencji myśliwskiej carów Rosji wzniesionej w latach 1889-1894. Na jego terenie znajduje się Dworek Gubernatora.

bottom of page