top of page

Spacery

W puszczy tras spacerowych jest mnóstwo, wystarczy iść przed siebie. Dla miłośników bardziej zaawansowanej turystyki pieszej, przygotowano specjalnie oznakowane szlaki: zielone, czerwone i czarne.

Image by Juliane Liebermann

Rowery

Na terenie Białowieskiego Parku Narodowego przygotowano kilkunasto kilometrowe trasy o różnych poziomach trudności. Polecamy PUSZCZA NIEZNANA ROWEREM  : "ŚLADAMI PROFESOR SIMONY KOSSAK"

wycieczki rowerowe las puszcza

Jezioro

30 minut od Białowieży leży  Jezioro Siemianówka. To raj dla wędkarzy i jedno z najlepszych miejsc do obserwacji ptaków w Polsce. Piękne plaże, boiska, place zabaw to też raj dla rodzin i dzieci.

Image by Paul

Narty biegowe

Dla miłośników biegówek Puszcza i okolice oferuje wiele wspaniałych tras gdzie warunki do szusowania są idealne. Najdłuższa mierzy 21 km. W Białowieży znajdziesz kilka wypożyczalni nart i sprzętu.

biegówki

Grzybobranie

Puszcza Białowieska przyciąga miłośników grzybobrania. Występują tu podgrzybki, koźlaki, rydze, kanie, zielonki, a bardziej spostrzegawczy odnajdą również borowiki. Dla wyjątkowo zainteresowanych podpowiemy gdzie ich szukać.

Image by Natasha Arefyeva

Bieganie

Biegaj z dala od miejskiego zgiełku, wdychając zapach lasu,wśród śpiewu ptaków i słońca wyglądającego przez konary drzew. Panująca w lesie cisza działa na człowieka uspokajająco.Do wyboru masz dziesiątki oznakowanych tras.

bieganie po lesie

Joga

Oczyść umysł i ciało ćwicząc jogę na tarasie i ciesząc się cudownymi widoki na przyrodę.

joga przyroda las

Morsowanie

Dla odważnych polecamy morsowanie na plaży w Narewce. Wrażenia niezapomniane!

woman and men extreme winter swimming, i

Kajaki

Narewka jest największą rzeką w Puszczy, wypływa z Białorusi biorąc swoje źródło w bagnach zwanych Dzikim Nikorem.Możecie wybierać w trasach o różnej długości, np krótki spływ w obrębie Polany Białowieskiej lub całodniowe między Narewką a Narwią

Image by Filip Mroz

Konie

Miłośnikom turystyki konnej Białowieża oferuje tradycyjne przejażdżki konnymi bryczkami, saniami lub wozami po Puszczy Białowieskiej. Ponadto możliwa jest pobieranie lekcji  jazdy konnej jak również wypożyczenia konia do jazdy konnej po Puszczy Białowieskiej.

jazda konna po lesie

Nordic Walking

Ta forma aktywności cieszy się ogromną popularnością wśród turystów. Na terenie Puszczy Białowieskiej znajduje się Nordic Walking Park "Kraina Puszczy i Żubra" - sieć siedmiu tras o różnym stopniu trudności i długości.

nordic walking

Bird Watching

PTTK Bialowieza oferuje ciekawe wycieczki, gdzie zobaczycie dzięcioły, mchówki i szereg innych rzadkich gatunków. Możecie także eksplorować Puszczę na własną rekę, podpowiemy Wam gdzie można spotkać ciekawe gatunki.

dzieciol czarny puszcza

Kuligi

Kulig po Puszczy Białowieskiej zakończony ogniskiem z bigosem i kiełbaskami, wyścigi na nartach wieloosobowych, przeciąganie liny czy wyścigi saneczkowe, to jedna z największych zimowych atrakcji.

two beautiful walking horses in the snow

Wycieczki po Puszczy

"OKO W OKO Z ŻUBREM - SPOTKAJ KRÓLA PUSZCZY"
"ŚLADAMI BIAŁOWIESKICH HISTORII"- OPOWIEŚCI O MIEJSCACH, LUDZIACH, WYDARZENIACH...
PUSZCZA BIAŁOWIESKA NOC i wiele więcej

żubry puszcza
bottom of page